Extra

Dlouhou dobu jsme se ženou hledali vhodné místo k našemu společnému životu. Žít na horách, blízko čisté přírody byl náš sen. Při hledání takového místa jsme objevili zapomenutý kraj Rychlebských hor. Krása přírody a tajemná atmosféra tohoto kraje nás natolik učarovala, že jsme si řekli, že to je to pravé místo pro nás. Po dvou letech marného hledání vhodného domu přichází konečně možnost koupit starý mlýn v obci Vlčice. V dubnu 2007 se nám to podařilo. Genius loci starého mlýna nás zcela očaroval.

Architektonický styl selského baroka dává domu jedinečnou atmosféru doby kdy ještě pan otec mlynář se svými pomocníky držel chod mlýna pevně ve svých rukou a mlýnské kolo poháněno vodou z náhonu udávalo rytmus života na starém mlýně. Zpěv ptáků v sadu plném starých ovocných stromů dotváří atmosféru dávného žití v souladu s přírodou využívající všeho co nám nabízí. Obdiv nad důmyslností a řemeslnou zručností starých mistrů nám dává sílu na opravu mlýna, do kterého se zub času zakousl hodně hluboko. Rekonstrukce je nevyhnutelná avšak lze ji provést citlivě tak, aby duch dávné doby zde zůstal a my tak mohli žít více s připomínkou hodnot, kdy člověk přírodu více respektoval a žil sní v harmonii. Věřme, že se nám náš sen podaří dokončit a starobylý mlýn opět ožije. Mouka se zde mlít již nebude, ale přírodní hodnoty zde zůstanou respektovány. Pro ty , kteří mají rádi přírodu zde najdou pár pohledů do kraje Rychlebských hor.

Extra
Extra
Extra
Extra
Extra
Extra
Extra
Extra
Léto 2009: Cesta z města
Fotoreportáž redaktora zpravodajského serveru Aktuálně.cz o mladé generaci, která odchází z měst žít na venkov. Více na http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/fotogalerie/2009/08/18/c....
Chytré sklo
prodej a montáž pěnového skla
prodej a osazení betonových jímek
více informací www.chytresklo.cz